Visi Taro Būrimai
Viena iš populiariausių būrimo formų yra Taro kortos. Būrimas naudojant Taro kortų kaladę padeda pažinti žmogaus praeitį, dabartį ir ateitį. Tradicinę taro kortų kaladę sudaro 78 kortos, suskirstytos į dvi pagrindines kategorijas: Didžiuosius ir Mažuosius arkanus. Didžiųjų arkanų kortos atspindi svarbiausius gyvenimo įvykius, o Mažųjų arkanų kortos – kasdienes problemas.
Tiesą sakant, būrimas Taro kortomis, tikriausiai, yra pats žinomiausias iš visų žinomų būrimo būdų. Tikriausiai taip yra todėl, jog taro kortos gali pateikti atsakymą, į praktiškai bet kurį Jūsų sugalvotą klausimą. Per visą jų egzistavimo laikotarpį buvo labai įvairūs jų aiškinamo būdai. Tačiau galutiniame variante gavosi taip: kiekvienas, kuris rimtai užsiima Taro kortų aiškinimu, turi savo traktavimo sistemą, daugiau paremtą asmenine patirtimi. Todėl dabar ir aišku, kodėl yra tiek daug skirtingų Taro kortų kaladžių.
Europoje šios kortos pasirodė 14 amžiuje (kai kurie šaltiniai teigia, kad tai buvo 1370 m.). Tačiau tiksli data nėra žinoma. Manoma, kad jas į Europą atvežė arba čigonai, užsiimantys būrimu, arba iš kryžiaus mūšių grįžę riteriai, susipažinę su jomis Rytuose.
Klasikinė Taro kortų kaladė turi 78 kortas, kurios skirstomos į dvi grupes:
Didieji arkanai 22 kortos;
Mažieji arkanai 56 kortos.
Didieji arkanai yra nuo 0 iki 21. Mažieji arkanai skirstomi dar į 4 dalis:
Kardai, Taurės, Pentagramos, Lazdos.
Kiekvienoje dalyje yra po 14 kortų. Tai kortos nuo Tūzo (1) iki dešimtakės, o taip pat figūros: valetas, riteris, karalienė ir karalius. Figūras galima vadinti ir “Dvaru”.
Apverstų kortų reikšmės skiriasi nuo neapverstų.
Būrimo būdus Taro kortomis galima skaičiuoti dešimtimis, galbūt net šimtais. Vieni spėja praeitį, dabartį ir ateitį, kiti naudojami būrimui apie meilę, draugystę, partnerius, artimuosius, treti pranašauja likimą. Vienu žodžiu, jų spektras yra labai didelis. Čia rasite pateiktus kelis būrimo būdus Taro kortomis, kurie yra dažniausiai naudojami.